Świat

Noga w drzwiach

Unijna komisarz walczy o prawa obywateli Wspólnoty

Vĕra Jourová Vĕra Jourová Francois Lenoir/Reuters / Forum

Nie chcemy w Unii Europejskiej koni trojańskich – ogłasza unijna komisarz ds. sprawiedliwości, spraw konsumenckich i równości Vĕra Jourová, i zapowiada walkę z unijnymi państwami, które lekką ręką, za inwestycje, przyznają ludziom spoza Wspólnoty (głównie Rosjanom) obywatelstwo. Proceder rozpoczął się dekadę temu, w czasie kryzysu gospodarczego. Austria, Cypr, Grecja, Litwa, Łotwa, Malta, Portugalia i Węgry wprowadzały programy „inwestycje za obywatelstwo”. Na Malcie wystarczy wpłata 650 tys.

Polityka 34.2018 (3174) z dnia 21.08.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Noga w drzwiach"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020