Świat

Ostatni taki Amerykanin

Senator John McCain (1936-2018)

Senator John McCain Senator John McCain Chris Wattie/Reuters / Forum

Zmarły w sobotę John McCain należał do zanikającego gatunku polityków wierzących w wyjątkowość Stanów Zjednoczonych. To zła wiadomość dla świata potrzebującego amerykańskiego przywództwa i dla skłóconych ze sobą Amerykanów.

McCain jako jeden z pierwszych polityków w USA popierał w połowie lat 90. przyjęcie do NATO Polski. Wynikało to z jego nieufności wobec Rosji, uważanej wtedy za niegroźne, już upadłe mocarstwo, i z przekonania, że należy poszerzyć wspólnotę Zachodu o kraje dawnego obozu sowieckiego, zgodnie z interesami Ameryki i jej misją promowania demokracji.

Polityka 35.2018 (3175) z dnia 28.08.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Ostatni taki Amerykanin"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013