Świat

Śmieszny premier

Marjan Šarec – nowy premier Słowenii

Marjan Šarec Marjan Šarec PJakopin / Wikipedia CC BY 4.0

Grał premiera w telewizji, a teraz został nim naprawdę. Marjan Šarec, właśnie przegłosowany przez parlament Słowenii na nowego szefa rządu, karierę zaczynał jako komik, na małym ekranie parodiował znanych polityków – szczególnie chętnie kpił z Janeza Janšy, dwukrotnego prawicowego przywódcy kraju, któremu teraz uniemożliwił powtórne przejęcie sterów.

Šarec jeszcze w 2010 r. przeszedł na drugą stronę barykady i przez dwie kadencje był burmistrzem Kamnika, małego miasteczka w słoweńskich Alpach.

Polityka 35.2018 (3175) z dnia 28.08.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Śmieszny premier"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020