Świat

Wielkie manewry z Chińczykami

Wspólne manewry Rosji i Chin

W manewrach Wostok-18 weźmie udział ponad 300 tys. żołnierzy. W manewrach Wostok-18 weźmie udział ponad 300 tys. żołnierzy. Maxim Shemetov/Reuters / Forum

Od 11 do 15 września Rosja przeprowadza największe manewry od czasów zimnej wojny. 300 tys. żołnierzy, czyli blisko co trzeci w służbie czynnej, 36 tys. czołgów i transporterów opancerzonych, 1000 samolotów, postawione na nogi całe wojska powietrznodesantowe oraz dwie floty: Pacyfiku i Północna. Przed rokiem Rosjanie ćwiczyli tuż przy naszej granicy odpieranie ataku na Białoruś i wielką kontrofensywę skierowaną na Zachód. Teraz teatrem manewrów Wostok-18 będą centralne i wschodnie garnizony, Powołże, Ural i Zachodnia Syberia, ale skala działań będzie wielokrotnie większa.

Polityka 36.2018 (3176) z dnia 04.09.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Wielkie manewry z Chińczykami"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020