Świat

Katalonia nie odpuszcza

Quim Torra zapowiada kolejne referendum w sprawie Katalonii

Quim Torra Quim Torra Robin Townsend/EFE / Forum

Nowy przywódca Katalonii wraca do tematu niepodległości.

Niemal rok po zawieszeniu katalońskiej autonomii Quim Torra, następca przebywającego na politycznej emigracji Carlesa Puigdemonta, wygłasza programowe przemówienie w regionalnym parlamencie, zapowiadające zorganizowanie kolejnego referendum w sprawie pokojowego wyjścia Katalonii z państwa hiszpańskiego. Poprzednie, wygrane jesienią ub.r. przez zwolenników separacji, doprowadziło do kryzysu w stosunkach Katalonii z Madrytem, wprowadzenia rządów bezpośrednich, uwięzienia grupy katalońskich działaczy niepodległościowych (do dziś za kratami, ale już w kraju, nie w Madrycie).

Polityka 36.2018 (3176) z dnia 04.09.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Katalonia nie odpuszcza"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Rozmowa z lesbijkami, szczęśliwymi małżonkami

Gdy słyszę, że ktoś krzyczy za mną lesba, wzruszam ramionami i idę dalej. A nawet gdybym miała zareagować, powiedziałabym: tak, lesba, i co z tego? – rozmowa z Małgorzatą Rawińską i Ewą Tomaszewicz.

Joanna Cieśla
12.06.2018