Świat

Ślepy brexit

Rozmowy brytyjsko-europejskie wciąż w impasie

Brytyjska premier Theresa May i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, szczyt w Salzburgu. Brytyjska premier Theresa May i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, szczyt w Salzburgu. Barbara Gindl/AFP / EAST NEWS

My way or high way – tym angielskim idiomem można podsumować stosunek Unii do brexitu na zeszłotygodniowym szczycie w Salzburgu. Premier Theresa May przywiozła do Austrii następującą propozycję: Wielka Brytania zostaje w jednolitym rynku, ale zgadza się tylko na wolny przepływ towarów, nie usług. Reakcja Unii, wypowiedziana ustami Donalda Tuska, była kategoryczna: cztery wolności (przepływu towarów, usług, kapitału i ludzi) są nierozłączne. Albo to akceptujecie (my way), albo w marcu 2019 r.

Polityka 39.2018 (3179) z dnia 25.09.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Ślepy brexit"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021