Świat

Rosjanie pomrukują

Protesty na ulicach rosyjskich miast

Ok. 90 proc. Rosjan nie życzy sobie, aby mężczyźni pracowali do 65. roku życia, a kobiety do 60. Ok. 90 proc. Rosjan nie życzy sobie, aby mężczyźni pracowali do 65. roku życia, a kobiety do 60. AP / EAST NEWS

Sensacyjnie przebiegają wybory rosyjskich gubernatorów. Głosowano w 22 regionach i mimo poważnej mobilizacji władz aż w czterech przypadkach przepadli kandydaci Jednej Rosji, partii Władimira Putina. W położonym w zachodniej części kraju obwodzie włodzimierskim i w dalekowschodnim kraju chabarowskim nowymi gubernatorami zostaną przedstawiciele ugrupowania nacjonalisty i populisty Władimira Żyrinowskiego. We wschodniosyberyjskiej Chakasji kandydat Jednej Rosji wycofał się po wyraźnie przegranej pierwszej turze, 7 października wygra tam prawdopodobnie reprezentant partii komunistycznej.

Polityka 39.2018 (3179) z dnia 25.09.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Rosjanie pomrukują"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021