Świat

Korupcja bez strachu

Była prezydent Argentyny oskarżona o korupcję

Cristina Fernández de Kirchner Cristina Fernández de Kirchner Marcos Brindicci / Reuters / Forum

Była prezydent Argentyny Cristina Fernández de Kirchner została oskarżona w największej aferze korupcyjnej w najnowszej historii kraju. Choć jest podejrzana w siedmiu różnych dochodzeniach, to prokuratura sporządziła akt w „sprawie notatnika”. W rzeczywistości to kilka zeszytów, w których zaufany kierowca byłej głowy państwa oraz jej zmarłego poprzednika, a prywatnie męża (rządzili na przemian w latach 2003–15) skrupulatnie zapisywał, od kogo i ile pieniędzy odbierał na polecenie polityków.

Polityka 39.2018 (3179) z dnia 25.09.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Korupcja bez strachu"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021