Świat

Dziwy Malediwy

Prezydent Malediwów ogłosił stan wyjątkowy

Zwolennicy Mohameda Soliha świętują jego zwycięstwo. Zwolennicy Mohameda Soliha świętują jego zwycięstwo. Ashwa Faheem/Reuters / Forum

Rajskie Malediwy, podpora ekskluzywnych biur podróży, mają – jak się okazuje – poza kłopotem z ociepleniem klimatu, bardzo poważne problemy, jakoś nam również znane. W 2008 r. w pierwszych demokratycznych wyborach wybrany został prozachodni prezydent Mohamed Nasheed. Po dekadach autorytaryzmu zmieniał, co mógł, ale długo nie porządził, w 2012 r. został zmuszony do rezygnacji, a rok później przegrał minimalnie z Abdullą Yameenem, przyrodnim bratem Maumoona Gayooma, który rządził tu autorytarnie przez 30 lat.

Polityka 39.2018 (3179) z dnia 25.09.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Dziwy Malediwy"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013