„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Szwajcaria nie chce Abramowicza

Roman Abramowicz nie zamieszka w Szwajcarii

Roman Abramowicz z synem podczas meczu drużyny Chelsea. Roman Abramowicz z synem podczas meczu drużyny Chelsea. Nick Potts/AP / EAST NEWS

Oligarchowie od Władimira Putina mają coraz cięższy los. Szwajcaria odmówiła Romanowi Abramowiczowi prawa do osiedlenia się i przeniesienia swoich podatków do kantonu Valais. Kanton był za, ale sprzeciwiła się policja na szczeblu centralnym, przywołując, że Abramowicz może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa, być zamieszany w pranie brudnych pieniędzy i posiadać kontakty z organizacjami przestępczymi. Wiemy o tym z przecieków do mediów, prawnicy miliardera (konkretnie 11,9 mld dol. wg „Forbesa”) starali się do ostatniej chwili zablokować publikacje, ale się nie udało.

Polityka 40.2018 (3180) z dnia 02.10.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Szwajcaria nie chce Abramowicza"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021