Świat

Katalonia nie chce króla

Napięta sytuacja w Katalonii

Parlament kataloński uchwalił rezolucję potępiającą króla Hiszpanii Filipa VI. Parlament kataloński uchwalił rezolucję potępiającą króla Hiszpanii Filipa VI. Llluis Gene/AFP / EAST NEWS

Regionalny parlament kataloński uchwalił rezolucję potępiającą króla Hiszpanii Filipa VI i wzywającą do zniesienia monarchii jako instytucji przestarzałej i niedemokratycznej. Wniosek zgłosiła koalicja republikańskiej lewicy, którą poparły w głosowaniu dwie główne partie niepodległościowe. Króla skrytykowano za zeszłoroczne wystąpienie, w którym zdaniem katalońskich deputowanych nie zachował bezstronności w sprawie organizowanego przez autonomiczne władze referendum niepodległościowego. Większość głosujących opowiedziała się wtedy za niezależnością.

Polityka 42.2018 (3182) z dnia 16.10.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Katalonia nie chce króla"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Jak się leczy na Stadionie? „Wstyd mi, że w tym uczestniczę”

Doktor M. leczy na Narodowym. Zaprosił mnie do Regent Warsaw Hotel, jednego z droższych w stolicy. To tutaj zakwaterowano personel szpitala tymczasowego.

Paweł Reszka
21.11.2020