Świat

Książę jest nagi

Reperkusje po zabójstwie saudyjskiego dziennikarza

Książę Mohammad bin Salman, znany też jako MBS obok Donalda Trumpa. Książę Mohammad bin Salman, znany też jako MBS obok Donalda Trumpa. Balkis Press/ABACA / EAST NEWS

Do poniedziałku pewne było tylko jedno – dziennikarz i prominentny krytyk saudyjskiego reżimu Dżamal Chaszogi nie żyje. W piątek przyznał to nawet szef saudyjskiego MSZ. Przypomnijmy, saudyjski obywatel Chaszogi wszedł 2 października do saudyjskiego konsulatu w Stambule, aby załatwić sprawy rozwodowe. Od miesięcy mieszkał w Turcji, bo obawiał się, że w ojczyźnie czekałoby go więzienie lub śmierć. Nigdy z tego konsulatu nie wyszedł. Saudyjczycy od początku zmieniali wersje. Dopiero po 18 dniach przyznali, że dziennikarz zmarł w konsulacie – w wyniku bójki „z jakimiś ludźmi”, ciała jednak nie mają.

Polityka 43.2018 (3183) z dnia 23.10.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Książę jest nagi"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Jak się leczy na Stadionie? „Wstyd mi, że w tym uczestniczę”

Doktor M. leczy na Narodowym. Zaprosił mnie do Regent Warsaw Hotel, jednego z droższych w stolicy. To tutaj zakwaterowano personel szpitala tymczasowego.

Paweł Reszka
21.11.2020