Świat

Inflacja ryżowa

Prezydent Filipin zezwolił na import ryżu

Po zbyt skromnych zbiorach krajowy ryż stał się znacznie droższy od sprowadzanego. Po zbyt skromnych zbiorach krajowy ryż stał się znacznie droższy od sprowadzanego. Rolex Dela Pena/EPA / PAP

Czy braki na krajowym rynku ryżu pogrążą prezydenta Duterte?

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zezwolił na import zagranicznego ryżu. Wcześniej kraj dążył do ryżowej samowystarczalności. Rolników chroniono przed zewnętrzną konkurencją, najbiedniejsi obywatele, za sprawą państwowych subsydiów, mogli liczyć na tanie ziarno, będące podstawą miejscowej kuchni i mimo dopłat jedną z najpoważniejszych pozycji w wielu domowych budżetach. Tej jesieni system nie wytrzymał. Po zbyt skromnych zbiorach krajowy ryż stał się znacznie droższy od sprowadzanego.

Polityka 43.2018 (3183) z dnia 23.10.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Inflacja ryżowa"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Jak się leczy na Stadionie? „Wstyd mi, że w tym uczestniczę”

Doktor M. leczy na Narodowym. Zaprosił mnie do Regent Warsaw Hotel, jednego z droższych w stolicy. To tutaj zakwaterowano personel szpitala tymczasowego.

Paweł Reszka
21.11.2020