Świat

Żegnajcie plastiki

Unia Europejska walczy z plastikiem

Jesteśmy uzależnieni od plastiku, więc wyrzeczenia czekają przemysł, zwłaszcza spożywczy, i oczywiście klientów. Jesteśmy uzależnieni od plastiku, więc wyrzeczenia czekają przemysł, zwłaszcza spożywczy, i oczywiście klientów. Nehru Sulejmanovski/EyeEm / Getty Images

Świat ma szansę stać się troszkę lepszym. Parlament Europejski sporą większością – 571 głosów za przy 53 przeciw – przyjął dyrektywę eliminującą z rynku szereg jednorazowych przedmiotów wykonanych z plastiku. Za kilka lat koniec powinien czekać sztućce, talerze (wreszcie weźmiemy rozbrat z tym kulinarnym barbarzyństwem!), słomki, patyczki higieniczne, patyczki do balonów, styropianowe pojemniki na żywność, znaczną część filtrów papierosów i butelek na napoje. To niejedyny front wojny z plastikiem.

Polityka 44.2018 (3184) z dnia 29.10.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Żegnajcie plastiki"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021