Świat

Telewizyjny proces telekaznodziei

Proces 60-letniego telewizyjnego ewangelisty z RPA

Timothy Omotoso Timothy Omotoso Eugene Coetzee/Sowetan/Gallo Images / Getty Images

Najbardziej oglądanym dziś i żywo dyskutowanym programem w RPA jest transmisja na żywo procesu 60-letniego telewizyjnego ewangelisty Timothy’ego Omotoso. Pochodzący z Nigerii kaznodzieja został zatrzymany w zeszłym roku na lotnisku, kiedy chciał opuścić kraj. Teraz przed sądem w Port Elisabeth postawiono mu 97 zarzutów, w tym o liczne gwałty. Świadek, 22-letnia Cheryl Zondi, zeznała, że została po raz pierwszy zgwałcona przez Omotoso, kiedy miała 14-lat i należała do jego kongregacji, złożonej głównie z kobiet i słynącej z kościelnego chóru.

Polityka 44.2018 (3184) z dnia 29.10.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13
Oryginalny tytuł tekstu: "Telewizyjny proces telekaznodziei"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021