Świat

Brexit: cztery scenariusze

Czy dojdzie do drugiego referendum w sprawie brexitu

Jean-Claude Juncker Jean-Claude Juncker Yves Herman / Forum

Nie ma się z czego cieszyć – powiedział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, gdy w niedzielę Rada Europejska jednogłośnie zatwierdziła porozumienie o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii. W sumie jednak Unia postawiła na swoim: Wielka Brytania de facto pozostanie jej członkiem, tyle że bez prawa głosu, co najmniej do końca 2020 r. A być może dłużej, co również zależy bardziej od Brukseli niż od Londynu. Teraz porozumienie muszą zatwierdzić dwa parlamenty: europejski, co będzie formalnością z wyżej wymienionych powodów, i brytyjski, co na dziś wydaje się niemożliwe, bo nie podoba się ono ani twardym zwolennikom brexitu, ani twardym jego przeciwnikom.

Polityka 48.2018 (3188) z dnia 27.11.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Brexit: cztery scenariusze"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021