Świat

Cebula terrorystyczna

W Turcji ceny żywności mocno w górę

Od początku roku cebula podrożała w tym kraju aż czterokrotnie. Od początku roku cebula podrożała w tym kraju aż czterokrotnie. Umit Bektas/Reuters / Forum

„Cebulowi spekulanci zapłacą cenę” – twierdzi prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan, który zarządził lotne kontrole hurtowni warzywnych w całym kraju. Z turecką cebulą rzeczywiście jest problem, bo od początku roku podrożała czterokrotnie. Ale to nie wyjątek: ceny żywności w ogóle urosły w tym okresie o ponad 30 proc. Większość ekonomistów twierdzi, że to efekt inflacji, która według nieoficjalnych danych sięga już nawet 24 proc. A to z kolei rezultat dwóch czynników: ucieczki kapitału do Ameryki, która podwyższa stopy procentowe, i fatalnej polityki gospodarczej Erdoğana.

Polityka 50.2018 (3190) z dnia 11.12.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13
Oryginalny tytuł tekstu: "Cebula terrorystyczna"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021