Świat

Wojna komórkowa

Wiceprezes Huawei zatrzymana w Kanadzie

Meng Wanzhou Meng Wanzhou Biuro Prezydenta Rosji / Wikipedia

Mamy pierwszą męczennicę chińsko-amerykańskiej wojny handlowej. W sprawie zatrzymania na lotnisku w kanadyjskim Vancouver, na wniosek USA, Meng Wanzhou, wiceprezes Huawei, chińskiego giganta nowych technologii, ciągle wiele jest niewiadomych. Nie wydaje się, aby był to krok przypadkowy: 46-letnia Meng jest córką założyciela firmy, więc miało być głośno i zaboleć. I wydarzyć się dokładnie wtedy, kiedy po szczycie G20 w Buenos Aires prezydent Trump i przewodniczący Xi ogłaszali uroczyście zawieszenie konfliktów.

Polityka 50.2018 (3190) z dnia 11.12.2018; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13
Oryginalny tytuł tekstu: "Wojna komórkowa"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021