Świat

RPA rusza w nieznane

RPA wywłaszczy białych farmerów?

Pretoria, stolica RPA. Pretoria, stolica RPA. Complex01 / Wikipedia

Równo 25 lat temu ludzie stali od świtu, aby oddać głos w pierwszych demokratycznych wyborach. RPA była stawiana za wzór, razem z Polską, a Nelson Mandela obok Wałęsy – jak drogą rozmów i kompromisów pokojowo zmienić system. Pokonać przeszłość i żyć długo i szczęśliwie. W tym roku ta tęczowa epoka w dziejach RPA, jak ją nazywano, powoli dobiegnie końca. Afrykański Front Narodowy (ANC), historyczna partia Mandeli, może po wyborach po raz pierwszy szukać partnera do rządzenia. A nawet jeśli resztką sił wygra samodzielnie, ma już z kim przegrać, przypierana do muru z obu skrzydeł.

Polityka 1.2019 (3192) z dnia 01.01.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "RPA rusza w nieznane"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021