Świat

900 mln do urn

Indie: przygotowania do wyborów parlamentarnych

Przygotowania do wiecu Indyjskiej Partii Ludowej, Bhopal 2018. Przygotowania do wiecu Indyjskiej Partii Ludowej, Bhopal 2018. Sanjeev Gupta/EP / PAP

W kwietniu i maju 900 mln obywateli zagłosuje w wyborach parlamentarnych w Indiach. Wynik może zagrozić pluralistycznemu charakterowi najludniejszej demokracji świata. Jeśli Narendra Modi i Indyjska Partia Ludowa (BJP) odniosą ponowne zwycięstwo, zdobędą faktyczną kontrolę m.in. nad wymiarem sprawiedliwości, organami nadzoru oraz instytucjami edukacyjnymi. Dlaczego to niepokojące? Rządząca od 2014 r. partia i Modi doszli do władzy dzięki obietnicom poprawy sytuacji ekonomicznej. Szybko jednak premier zmienił strategię i skupił się na religijnej polaryzacji społeczeństwa.

Polityka 1.2019 (3192) z dnia 01.01.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "900 mln do urn"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021