Świat

Zawieja w Davos

49. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos

„Slowbalisation” – zatytułował swoją okładkę „Economist” „Slowbalisation” – zatytułował swoją okładkę „Economist” materiały prasowe

Bez Trumpa, Xi Jinpinga, Putina, Macrona i May to nie to Davos, co dawniej. Debiutował za to brazylijski populista Jair Bolsonaro, który obiecywał złote góry i namawiał do inwestowania. 49. Światowe Forum Ekonomiczne, z udziałem 3 tys. ważnych osób, było takie jak pogoda: mroźne i wietrzne. PricewaterhouseCoopers tradycyjnie przygotował prognozę nastrojów, sporządzoną zbiorowo przez 1,3 tys. tuzów biznesu: okazało się, że u progu 2019 r. mamy 29 proc. pesymistów co do perspektyw światowej gospodarki; rok temu było ich 5 proc.

Polityka 5.2019 (3196) z dnia 29.01.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Zawieja w Davos"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018