„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Zmienniczka

Annegret Kramp-Karrenbauer, przyszła kanclerz Niemiec?

Za granicą to wciąż Merkel jest twarzą Niemiec, tymczasem w Berlinie trwa już  polityczna walka o sukcesję. Za granicą to wciąż Merkel jest twarzą Niemiec, tymczasem w Berlinie trwa już polityczna walka o sukcesję. Thomas Lohnes / Getty Images
Konserwatywne wartości łączy z lewicową wrażliwością społeczną. Annegret Kramp-Karrenbauer zastąpiła już Angelę Merkel na stanowisku szefowej niemieckich chadeków. I to pewnie nie koniec.
Przy wszystkich podobieństwach Annegret Kramp-Karrenbauer nie jest kopią pani kanclerz.Rainer Jensen/DPA/PAP Przy wszystkich podobieństwach Annegret Kramp-Karrenbauer nie jest kopią pani kanclerz.

Amerykański magazyn „Forbes” nie ma wątpliwości. Najpotężniejszą kobietą na świecie jest ciągle Angela Merkel. Zaszczytny tytuł niemiecka kanclerz dzierży nieprzerwanie od ośmiu lat. Ostatni ranking „Forbesa” pochodzi jednak z 4 grudnia. Trzy dni później Merkel musi oddać część władzy. Nową szefową Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) – głównej siły politycznej kraju – zostaje 56-letnia Annegret Kramp-Karrenbauer, znana także pod swymi inicjałami AKK.

Za granicą to wciąż Merkel jest twarzą Niemiec.

Polityka 6.2019 (3197) z dnia 05.02.2019; Świat; s. 47
Oryginalny tytuł tekstu: "Zmienniczka"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Ewa Łętowska o sztuce godzenia się z nieuniknionym i przemijaniu

Prof. Ewa Łętowska o przemijaniu i przygotowaniach do śmierci. I o tym, co nas jeszcze w Polsce może czekać.

Violetta Krasnowska
08.12.2021