Świat

Zmienniczka

Annegret Kramp-Karrenbauer, przyszła kanclerz Niemiec?

Za granicą to wciąż Merkel jest twarzą Niemiec, tymczasem w Berlinie trwa już  polityczna walka o sukcesję. Za granicą to wciąż Merkel jest twarzą Niemiec, tymczasem w Berlinie trwa już polityczna walka o sukcesję. Thomas Lohnes / Getty Images
Konserwatywne wartości łączy z lewicową wrażliwością społeczną. Annegret Kramp-Karrenbauer zastąpiła już Angelę Merkel na stanowisku szefowej niemieckich chadeków. I to pewnie nie koniec.
Przy wszystkich podobieństwach Annegret Kramp-Karrenbauer nie jest kopią pani kanclerz.Rainer Jensen/DPA/PAP Przy wszystkich podobieństwach Annegret Kramp-Karrenbauer nie jest kopią pani kanclerz.

Amerykański magazyn „Forbes” nie ma wątpliwości. Najpotężniejszą kobietą na świecie jest ciągle Angela Merkel. Zaszczytny tytuł niemiecka kanclerz dzierży nieprzerwanie od ośmiu lat. Ostatni ranking „Forbesa” pochodzi jednak z 4 grudnia. Trzy dni później Merkel musi oddać część władzy. Nową szefową Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) – głównej siły politycznej kraju – zostaje 56-letnia Annegret Kramp-Karrenbauer, znana także pod swymi inicjałami AKK.

Za granicą to wciąż Merkel jest twarzą Niemiec.

Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Kobiety u władzy w Bizancjum

Zostanie cesarską małżonką, wejście w rolę bazylisy, było zapewne największym marzeniem przynajmniej niektórych mieszkanek Bizancjum, a w pewnych okresach łakomym kąskiem dla wielu dobrze urodzonych niewiast spoza niego.

Mirosław J. Leszka
12.03.2019
Reklama