Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

Zmienniczka

Annegret Kramp-Karrenbauer, przyszła kanclerz Niemiec?

Za granicą to wciąż Merkel jest twarzą Niemiec, tymczasem w Berlinie trwa już  polityczna walka o sukcesję. Za granicą to wciąż Merkel jest twarzą Niemiec, tymczasem w Berlinie trwa już polityczna walka o sukcesję. Thomas Lohnes / Getty Images
Konserwatywne wartości łączy z lewicową wrażliwością społeczną. Annegret Kramp-Karrenbauer zastąpiła już Angelę Merkel na stanowisku szefowej niemieckich chadeków. I to pewnie nie koniec.
Przy wszystkich podobieństwach Annegret Kramp-Karrenbauer nie jest kopią pani kanclerz.Rainer Jensen/DPA/PAP Przy wszystkich podobieństwach Annegret Kramp-Karrenbauer nie jest kopią pani kanclerz.

Amerykański magazyn „Forbes” nie ma wątpliwości. Najpotężniejszą kobietą na świecie jest ciągle Angela Merkel. Zaszczytny tytuł niemiecka kanclerz dzierży nieprzerwanie od ośmiu lat. Ostatni ranking „Forbesa” pochodzi jednak z 4 grudnia. Trzy dni później Merkel musi oddać część władzy. Nową szefową Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) – głównej siły politycznej kraju – zostaje 56-letnia Annegret Kramp-Karrenbauer, znana także pod swymi inicjałami AKK.

Za granicą to wciąż Merkel jest twarzą Niemiec.

Polityka 6.2019 (3197) z dnia 05.02.2019; Świat; s. 47
Oryginalny tytuł tekstu: "Zmienniczka"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >