Świat

Rozdarta Wenezuela

Wenezuela centrum rozgrywki między światowymi potęgami

Prezydent Nicolas Maduro przemawia z okazji 20. rocznicy rewolucji boliwariańskiej, Caracas, 2019 r. Prezydent Nicolas Maduro przemawia z okazji 20. rocznicy rewolucji boliwariańskiej, Caracas, 2019 r. Lokman Ilhan/Anadolu Agency / Getty Images
Prezydent Nicolas Maduro przemawia z okazji 20. rocznicy rewolucji boliwariańskiej, Caracas, 2019 r.

Najbliższe dni będą decydujące! – wołał samozwańczy prezydent Wenezueli Juan Guaido do zwolenników zgromadzonych w sobotę na ulicach Caracas. I on, i masy przeciwników rządu Nicolasa Maduro domagają się ustąpienia prezydenta autokraty. – Maduro pozostał absolutnie sam – mówił, a właściwie zaklinał Guaido.

Nie ma bowiem sygnałów, by Maduro dokądkolwiek się wybierał. Choć politycznie osłabiony, nie jest wcale sam. Tego samego dnia, też w Caracas, zgromadził się tłum jego sympatyków.

Polityka 6.2019 (3197) z dnia 05.02.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Rozdarta Wenezuela"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021