Świat

Wojny drogowe

Jak szybko można jeździć w Europie

Najbezpieczniej jeżdżą Szwedzi, Anglicy i Holendrzy. Najmniej bezpiecznie Rumuni, Bułgarzy, Chorwaci i Polacy. Najbezpieczniej jeżdżą Szwedzi, Anglicy i Holendrzy. Najmniej bezpiecznie Rumuni, Bułgarzy, Chorwaci i Polacy. 123 RF

Hiszpania, korygując 2,7 tys. znaków drogowych, obniżyła właśnie dozwoloną prędkość na drogach lokalnych ze 100 do 90 km na godz. To na nie przypada tu 80 proc. wypadków z ofiarami śmiertelnymi, a Hiszpania, jak podano w rządowym uzasadnieniu, chce się znaleźć wśród najbezpieczniejszych państw Unii, poniżej 30 śmiertelnych ofiar na drogach na milion mieszkańców (w 2017 r. w Hiszpanii było ich 39). Do tej superbezpiecznej grupy należą dziś Szwecja, W. Brytania i Holandia, a blisko ma Dania, Irlandia i Estonia.

Polityka 6.2019 (3197) z dnia 05.02.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Wojny drogowe"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Polscy autorzy plagiatorzy

Dzisiejszy czytelnik potrafi szybko wytropić podobieństwa i oskarżyć o plagiat. Przekonali się o tym kolejni polscy autorzy.

Aleksandra Żelazińska
12.10.2019