Świat

O kim mówił papież?

Watykan ma problem z przestępstwami seksualnymi

Benedykt XVI Benedykt XVI Sławomir Olzacki / Forum

Nie ustają dociekania, kogo miał na myśli Franciszek, gdy opowiedział dziennikarzom anegdotę o kardynale Ratzingerze. Jeszcze jako szef Kongregacji Nauki Wiary miał on interweniować u papieża w sprawie pewnej organizacji religijnej, przesiąkniętej zepsuciem seksualnym i ekonomicznym. Franciszek nie wymienił jej nazwy ani Jana Pawła II. Ale powszechnie uznano, że chodzi właśnie o niego i zgromadzenie księży Legionistów Chrystusa. Wcześniej padło pytanie o sytuację zakonnic napastowanych przez księży, w tym biskupów, jak ostatnio w Indiach.

Polityka 7.2019 (3198) z dnia 12.02.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "O kim mówił papież?"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021