Świat

Szeryf Czaputova

Słowacja szykuje się na drugą turę wyborów prezydenckich

Zuzana Czaputova Zuzana Czaputova CTK Photo/PR zuzanacaputova.sk / PAP

Błyskawiczna kariera Zuzany Czaputovej trwa – w I turze wyborów prezydenckich na Słowacji ta kandydatka, miesiąc wcześniej jeszcze mało znana, zyskała ponad 40 proc. głosów i zostawiła w polu cały zastęp doświadczonych konkurentów. W II turze zmierzy się za dwa tygodnie ze wspieranym przez rządzącą krajem od 8 lat partię SMER Maroszem Szefczoviczem, doświadczonym dyplomatą, który od lat jest członkiem Komisji Europejskiej, a nawet ostatnio był jej wiceprzewodniczącym.

Słowacy szykują się na brudną kampanię, bo Szefczovicz (dostał w I turze 18,7 proc.

Polityka 12.2019 (3203) z dnia 19.03.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Szeryf Czaputova"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021