Świat

Milion chce głosu

Co dalej z brexitem

Pod parlamentarną petycją z wnioskiem o powtórzenie referendum podpisało się już prawie 5,5 mln Brytyjczyków. Pod parlamentarną petycją z wnioskiem o powtórzenie referendum podpisało się już prawie 5,5 mln Brytyjczyków. Facundo Arrizabalaga/EPA / PAP

Przeciwnicy brexitu mają nadzieję, że uda im się jeszcze odwrócić bieg historii i zatrzymać Wielką Brytanię w Unii.

Oddajcie to ludziom – w niedzielę pod takim hasłem ulicami Londynu przeszła demonstracja zwolenników drugiego referendum w sprawie brexitu. Według organizatorów pojawiło się na niej ponad milion ludzi, a to oznaczałoby drugą w historii Wysp frekwencję – po marszu przeciwko wojnie w Iraku, który w 2003 r. zgromadził ok. 2 mln. Jednocześnie pod parlamentarną petycją z wnioskiem o powtórzenie referendum do poniedziałku podpisało się prawie 5,5 mln Brytyjczyków – to już bezkonkurencyjny rezultat, choć w głosowaniu w 2016 r.

Polityka 13.2019 (3204) z dnia 26.03.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Milion chce głosu"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021