Świat

Drogi Krym

Rosyjskie inwestycje na Krymie

Most na Cieśninie Kerczeńskiej. Most na Cieśninie Kerczeńskiej. Vitaly Timkiv / Tass

Piątą rocznicę aneksji i włączenia Krymu do Rosji uświetnił wizytą na półwyspie Władimir Putin, dziękując mieszkańcom za zachowanie, nawet pod ukraińskim butem, „miłości do Rosji w sercach”. Symbolem jedności jest 19-kilometrowy most przez Cieśninę Kerczeńską, łączący region krasnodarski z Kerczem, zbudowany, gdy Kijów odmówił okupantom udostępnienia drogi lądowej. Kosztował 3,3 mld euro, a wraz z autostradą łączącą półwysep z Moskwą – ponad 6 mld euro. Prezentów jest więcej, Moskwa była zmuszona wybudować elektrownie w Symferopolu i Sewastopolu, gdy Kijów zażądał zapłaty za dostawy energii.

Polityka 13.2019 (3204) z dnia 26.03.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Drogi Krym"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021