Świat

Franciszek nie boi się schizmy

Papież Franciszek I Papież Franciszek I Giuseppe Ciccia / Forum

Papież nie boi się, że Kościół amerykański oderwie się od Watykanu. Ale modli się, aby w Kościele żadnych schizm nie było. Taką deklarację usłyszeli od Franciszka dziennikarze na pokładzie samolotu wracającego do Rzymu z wyprawy do Afryki. Pytanie o schizmę zadał dziennikarz „New York Timesa”. Nawiązywał do nieustającej krytyki obecnego pontyfikatu przez katolickich tradycjonalistów w USA. Nieco wcześniej, gdy papież dopiero ruszał z Rzymu do Afryki, francuski dziennikarz Nicolas Seneze wręczył mu egzemplarz swej książki „Jak Ameryka chce zmienić papieża”.

Polityka 38.2019 (3228) z dnia 17.09.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Tata Maty: Młodzi ludzie są mądrzejsi, niż my myślimy, że są

Z prof. Marcinem Matczakiem o tym, dlaczego nie warto być zbyt posłusznym.

Martyna Bunda
07.09.2021