Świat

Śmierć jak w banku

Tajemnicza śmierć bankowca

Z aferą Danske Banku wiąże się kilka zgonów. Z aferą Danske Banku wiąże się kilka zgonów. Twitter

Afera Danske Banku nie daje o sobie zapomnieć. A powód jest równie spektakularny jak 200 mld euro, które w latach 2007–15 przeprała estońska filia tego duńskiego banku na rzecz prominentnych Rosjan. Chodzi o tajemniczą śmierć Aivara Rehe, który w tamtym czasie stał na jej czele. 56-letni bankowiec kilka dni temu został znaleziony martwy w pobliżu swego domu na obrzeżach Tallina. Przypomina to inne zgony związane z aferą Danske Banku. Przede wszystkim zastępcy szefa rosyjskiego banku centralnego Andrieja Kozłowa, którego ktoś zastrzelił w Moskwie jesienią 2006 r.

Polityka 40.2019 (3230) z dnia 01.10.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Śmierć jak w banku"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021