Świat

Powrót Kurza

Sebastian Kurz Sebastian Kurz Joe Klamar/AFP / EAST NEWS

Austriacka Partia Ludowa Sebastiana Kurza wygrywa wybory parlamentarne.

Zwycięstwo 33-letniego Sebastiana Kurza i jego turkusowej Partii Ludowej nie było zaskoczeniem. Kurz zerwał koalicję ze skrajnie prawicową FPÖ w maju, gdy wyszła na jaw afera z Ibizy. Tam w czasie urlopu szef FPÖ, a późniejszy wicekanclerz Hans Christian Strache w czasie ustawionej libacji dał się wciągnąć w nagraną na wideo aferę korupcyjną. Teraz FPÖ już pod nowym przewodniczącym straciła niemal 10 pkt proc.

Polityka 40.2019 (3230) z dnia 01.10.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021