Świat

Utalentowany piroman

To Giuliani doprowadzi do upadku Trumpa

Rudy Giuliani Rudy Giuliani Alex Wong / Getty Images
Osobisty adwokat prezydenta USA Rudy Giuliani znów jest w centrum amerykańskiej polityki. Czy będzie sprawcą upadku swojego szefa?
Giulianiego i Trumpa wiele łączy  – obaj są megalomanami, uwielbiają autoreklamę i występy w telewizji, mają nowojorski tupet i wydają się być w najlepszej formie, gdy są atakowani.Cage Skidmore/Wikipedia Giulianiego i Trumpa wiele łączy – obaj są megalomanami, uwielbiają autoreklamę i występy w telewizji, mają nowojorski tupet i wydają się być w najlepszej formie, gdy są atakowani.

Uchodzi za consigliere Donalda Trumpa, jego najbliższego doradcę. Pomaga mu wykaraskać się z najpoważniejszych kłopotów. Ale Rudy Giuliani jest dla prezydenta USA kimś więcej niż trzymający się w cieniu filmowy Tom Hagen dla Vita Corleone. Jeśli za odpowiednik rewolwerów uznać w polityce skuteczne wykorzystywanie mediów, to prywatny adwokat Trumpa znakomicie wypełnia zadania hitmena. Niewykluczone jednak, że rozpoczęcie przez demokratów impeachmentu Trumpa wzbogaci portfolio Giulianiego o jeszcze jedną rolę – sprawcy upadku swojego szefa.

Polityka 41.2019 (3231) z dnia 08.10.2019; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Utalentowany piroman"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018