„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Król posprzątał

Skromność królewskiej pary

Królewska para Szwecji, Karol XVI Gustaw i Sylwia. Królewska para Szwecji, Karol XVI Gustaw i Sylwia. Divyakant Solanki/EPA / PAP

Królewska para Szwecji, Karol XVI Gustaw i Sylwia, odbyła w zeszłym tygodniu wizytę w Indiach. Uwagę prasy zwrócił brak splendoru i przepychu, jakie towarzyszą zazwyczaj wizytom państwowym czy nawet podróżom naszych polityków po kraju. Szwedzka para udała się za ocean liniowym samolotem i w podobny sposób podróżowała po kontynencie. Król sam nosił walizkę. Z największym zainteresowaniem spotkał się jednak udział króla i królowej w sprzątaniu plaży Versova w Mumbaju, uchodzącej wcześniej za jedną z najbrudniejszych na świecie.

Polityka 50.2019 (3240) z dnia 10.12.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Król posprzątał"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021