„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Chcemy nowych twarzy!

Sanna Martin Sanna Martin Kenzo Tribouillard/AFP / EAST NEWS

Nową premier Finlandii została właśnie 34-letnia Sanna Martin z socjaldemokratycznej SDP, staje na czele pięciopartyjnej koalicji, a w jej rządzie 12 z 19 tek objęły kobiety. Wszystko to ma znaczenie symboliczne, również fakt, że wychowała się w rodzinie dwóch kobiet (przez co nie miała łatwego życia), a naczelne motto jej gabinetu to „zrównoważone gospodarczo i ekologicznie społeczeństwo”. Najmłodszą premier Europy może być krótko: w Austrii, po wygranych wyborach, kanclerzem pewnie zostanie ponownie o rok od niej młodszy Sebastian Kurz.

Polityka 51.2019 (3241) z dnia 17.12.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 14

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021