Świat

Całkiem nowe Chiny

W Hongkongu, każdy scenariusz wciąż wchodzi w grę. W Hongkongu, każdy scenariusz wciąż wchodzi w grę. Tyrone Siu/Reuters / Forum

Cokolwiek by robili obecnie chińscy komuniści, to cieniem na ich polityce kładą się wielomiesięczne próby okiełznania rozprotestowanego Hongkongu i noszące znamiona totalitarnych prześladowania muzułmańskiej mniejszości Ujgurów. To wszystko pokazuje nowe oblicze Chin Ludowych, państwa autorytarnego w nieznanym dotąd stylu, wykorzystującego najnowocześniejsze technologie, w tym powszechnie montowane urządzenia do rozpoznawania twarzy, służące do kontrolowania 1,4 mld obywateli i sterowania ich postępowaniem za sprawą systemu punktów przyznawanych za zachowania zgodne z instrukcjami władz.

Polityka 51.2019 (3241) z dnia 17.12.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 15

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021