Świat

Latynoska gorączka

2019 będzie zapamiętany jako rok przebudzenia obywateli Ameryki Łacińskiej. 2019 będzie zapamiętany jako rok przebudzenia obywateli Ameryki Łacińskiej. Ivan Alvarado/Reuters / Forum

Ameryka Łacińska wychodzi z 2019 r. wściekła i zbuntowana. Ogromne protesty przetoczyły się przez Chile, Kolumbię, Boliwię, Ekwador. Różnie rozkładały się polityczne akcenty owych rewolt, miały jednak wspólny mianownik: sprzeciw wobec praktyk rządzących i przeciwko ładowi społeczno-politycznemu, który – zdaniem zbuntowanych – nie stwarza nadziei na lepszą przyszłość.

Każdy z buntów zapalała inna iskra. W Ekwadorze poszło o podwyżki cen paliw naftowych, lecz w istocie rzeczy ludzie powiedzieli donośne „nie” demontażowi państwa socjalnego, stworzonego za rządów poprzedniego przywódcy Rafalea Correi.

Polityka 51.2019 (3241) z dnia 17.12.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 15

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

CZECHY: Bezlitośni komornicy

Huragan, który niedawno uderzył w Morawy, nie tylko pozrywał tysiące dachów, lecz także odsłonił patologię czeskiej branży komorniczej, ścigającej za długi nawet dzieci.

Tomasz Maćkowiak
02.08.2021