Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Maratończyk

Adam Schiff – oskarżyciel prezydenta

W wolnych chwilach, mimo swych 59 lat, biega w maratonach i pisze scenariusze filmowe – ostatnio o walce służb USA z obcym wywiadem. W wolnych chwilach, mimo swych 59 lat, biega w maratonach i pisze scenariusze filmowe – ostatnio o walce służb USA z obcym wywiadem. Tom Brenner/Reuters / Forum
W nowym roku kongresmen Adam Schiff może pozbawić Trumpa urzędu. Choć raczej nie w procedurze impeachmentu, której jest głównym zawiadowcą.
Adam SchiffSamuel Corum/Getty Images Adam Schiff

Na koniec przemówienia republikański wiceprzewodniczący komisji ds. wywiadu Devin Nunes ostrzegł telewidzów, by „najpierw położyli dzieci spać” – zanim odda mikrofon szefowi komisji Adamowi Schiffowi. Demokratyczny kongresmen tylko się uśmiechnął. W czasie przesłuchań zachował zimną krew, nie reagując na prowokacje republikańskich członków komisji, którzy wylewali pomyje na demokratów i impeachment.

Schiff zalazł im za skórę. Prowadził przesłuchania po mistrzowsku, celnie kontrował ich ataki na świadków, wytykał kłamstwa i manipulacje.

Polityka 1.2020 (3242) z dnia 29.12.2019; Świat; s. 60
Oryginalny tytuł tekstu: "Maratończyk"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014