Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Klimat dla klimatu

Na Mount Evereście zalega już blisko 100 ton głównie plastikowych odpadków. Na Mount Evereście zalega już blisko 100 ton głównie plastikowych odpadków. AN

Od 1 stycznia jednorazowe plastiki mają zniknąć z Mount Everestu, gdzie zalega już blisko 100 ton głównie plastikowych odpadków. • Emisja gazów cieplarnianych i zagrożenia dla klimatu będą w styczniu jednym z głównych tematów w Davos, dokąd większość przywódców wybiera się rzecz jasna samolotami, przeważnie nie rejsowymi. • Liberia w 2020 r. zrezygnuje całkowicie z wycinki drzew, Norwegia będzie jej za to płacić 150 mln dol. rocznie przez 10 lat. Rok zamknie szczyt klimatyczny ONZ w Glasgow, który może wreszcie ustali jakieś konkrety, po całkowitej klęsce tegorocznego – w Madrycie.

Polityka 1.2020 (3242) z dnia 29.12.2019; Ludzie i wydarzenia. Świat 2020; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022