Świat

Uciekinier przecina swój ślad

Ucieczka Ghonsona

Carlos Ghosn Carlos Ghosn The Asahi Shimbun / Getty Images

W Japonii szok: Carlos Ghosn, kiedyś ludowy bohater, który uratował od bankructwa Nissana, później najsłynniejszy aresztant, kiedy wychodziły na jaw jego kolejne machlojki finansowe oraz oszustwa podatkowe, dał nogę i na sylwestra objawił się... w Bejrucie. W kwietniu, wpłaciwszy kaucję 1,5 mld jenów, opuścił areszt, ale pod surowymi warunkami. Zabrano mu trzy paszporty, pilnowały go kamery, i nawet dodatkowo ochrona Nissana, miał praktycznie zakaz kontaktów, który dotyczył także odwiedzin żony – i cztery procesy na głowie, które miały ruszyć w tym roku.

Polityka 2.2020 (3243) z dnia 07.01.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Uciekinier przecina swój ślad"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Skąd się wzięła niemiecka dokładność

Z dziejów niemieckiej dokładności. Czyli skąd się wzięła? Jest faktem czy trochę mitem?

Tomasz Targański
25.09.2021