Świat

Powikłania

Polityka w czasach zarazy

11-milionowy Wuhan jest zamknięty i objęty kwarantanną. 11-milionowy Wuhan jest zamknięty i objęty kwarantanną. Thomas Peter/Reuters / Forum
Epidemia 2019-nCoV zdziera kostium z partii komunistycznej i napędza globalną antychińską histerię. To nie koniec jej politycznych powikłań.
Dezynfekcja pasażerów z Chin na lotnisku Batam w Indonezji.ANTARA FOTO/Reuters/Forum Dezynfekcja pasażerów z Chin na lotnisku Batam w Indonezji.

Masy miały spokojnie świętować zaczynający się 25 stycznia chiński nowy rok. Tymczasem mierzą się z kryzysem, jakiego kraj nie widział od dawna. Gdyby lokalni urzędnicy z Wuhanu wiedzieli w grudniu, że za kordonem kwarantanny niebawem utkną dziesiątki milionów osób, a na przełomie stycznia i lutego Światowa Organizacja Zdrowia ogłosi stan globalnego zagrożenia dla zdrowia publicznego, pewnie inaczej zareagowaliby na wiadomość o wykryciu w mieście nieznanego nauce koronawirusa. Ale funkcjonowali tak, jak zawsze w podobnych przypadkach, z kilkutygodniowym opóźnieniem.

Polityka 6.2020 (3247) z dnia 04.02.2020; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Powikłania"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Przyczyny powstania III Rzeszy

Upadek pierwszej niemieckiej demokracji, Republiki Weimarskiej, był niemal zaprogramowany przez wydarzenia wewnętrzne i międzynarodowe. Demokracja ta powstała z niezaakceptowanej klęski w Wielkiej Wojnie. Kontestowano ją na prawicy i lewicy.

Jerzy Holzer
21.09.2021