Świat

Powikłania

Polityka w czasach zarazy

11-milionowy Wuhan jest zamknięty i objęty kwarantanną. 11-milionowy Wuhan jest zamknięty i objęty kwarantanną. Thomas Peter/Reuters / Forum
Epidemia 2019-nCoV zdziera kostium z partii komunistycznej i napędza globalną antychińską histerię. To nie koniec jej politycznych powikłań.
Dezynfekcja pasażerów z Chin na lotnisku Batam w Indonezji.ANTARA FOTO/Reuters/Forum Dezynfekcja pasażerów z Chin na lotnisku Batam w Indonezji.

Masy miały spokojnie świętować zaczynający się 25 stycznia chiński nowy rok. Tymczasem mierzą się z kryzysem, jakiego kraj nie widział od dawna. Gdyby lokalni urzędnicy z Wuhanu wiedzieli w grudniu, że za kordonem kwarantanny niebawem utkną dziesiątki milionów osób, a na przełomie stycznia i lutego Światowa Organizacja Zdrowia ogłosi stan globalnego zagrożenia dla zdrowia publicznego, pewnie inaczej zareagowaliby na wiadomość o wykryciu w mieście nieznanego nauce koronawirusa. Ale funkcjonowali tak, jak zawsze w podobnych przypadkach, z kilkutygodniowym opóźnieniem.

Polityka 6.2020 (3247) z dnia 04.02.2020; Świat; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Powikłania"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Covid: szczepić w ciąży czy nie?

Badania kliniczne szczepionek przeciwko Covid-19 u ciężarnych dopiero trwają. Powinny się szczepić czy nie?

Paweł Walewski
20.04.2021