Świat

Wirus ucieka

Wirus się rozprzestrzenia

W całych Chinach jest już 17 300 stwierdzonych przypadków zachorowań. W całych Chinach jest już 17 300 stwierdzonych przypadków zachorowań. Utuku/Ropi/Zuma Press / Forum

Według stanu na poniedziałek 3 lutego pandemia koronawirusa 2019-nCoV spowodowała 361 ofiar śmiertelnych – poza jedną na Filipinach wszystkie w Chinach. W poniedziałek władze prowincji Hubei, skąd wirus zaczął się rozprzestrzeniać, poinformowały o nowych 56 zgonach i 2103 przypadkach choroby. W całych Chinach jest już 17 300 stwierdzonych przypadków (choć eksperci szacują liczbę niestwierdzonych zachorowań jedynie w Wuhan na 75 tys.) i ponad 150 za granicą; najwięcej w Japonii, Tajlandii i Singapurze, 12 w Australii, 11 w USA i 10 w Niemczech.

Polityka 6.2020 (3247) z dnia 04.02.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Wirus ucieka"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Nie chcą naszego mięsa

Dla zdobycia głosów drobnych rolników rząd nie waha się ryzykować zdrowia polskich konsumentów, a także załamania eksportu polskiej żywności.

Joanna Solska
29.01.2020