Świat

Kardynał wiedział, ale nie zataił

Czy kardynał zataił pedofilię?

Phillipe Barbarin Phillipe Barbarin Peter Potrowl / Wikipedia

Sąd apelacyjny w Lyonie uchylił wyrok w głośnej sprawie kardynała Phillipe’a Barbarina, zdaniem sądu nie działał w złej woli. W marcu 2019 r. Barbarin (69 lat) został skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu za to, że nie poinformował policji o pedofilskich przestępstwach jednego z jego księży diecezjalnych. Chodziło o kapelana katolickiego harcerstwa, który przez 20 lat, do 1991 r., miał wykorzystać seksualnie ponad 70 chłopców, pracując w jednej z lyońskich parafii. Ksiądz (74 lata) został wydalony ze stanu duchownego w lipcu zeszłego roku i oczekuje na wyrok.

Polityka 6.2020 (3247) z dnia 04.02.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Kardynał wiedział, ale nie zataił"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Rynek

Nie chcą naszego mięsa

Dla zdobycia głosów drobnych rolników rząd nie waha się ryzykować zdrowia polskich konsumentów, a także załamania eksportu polskiej żywności.

Joanna Solska
29.01.2020