Świat

Tydzień Trumpa

Prezydent USA przed połączonymi izbami Kongresu przekonywał, że Ameryka ma swój najlepszy czas. Prezydent USA przed połączonymi izbami Kongresu przekonywał, że Ameryka ma swój najlepszy czas. Jonathan Newton/The Washington Post / Getty Images

Wygłaszając 4 lutego orędzie o stanie państwa, Donald Trump przypominał King Konga bijącego pięściami w tors w geście zwycięstwa. Ale przyznajmy, że ma ku temu powody. Z zarzutów o nadużycie władzy i utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości Senat uniewinnił go głosami republikanów, z których tylko Mitt Romney opowiedział się za usunięciem go z urzędu. Dzień wcześniej sondaż Gallupa wykazał, że 49 proc. Amerykanów dobrze ocenia jego rządy, co jest najlepszym wynikiem od początku kadencji. A pierwsze prawybory w Partii Demokratycznej w Iowa, które miały zmobilizować opozycję i wyłonić lidera wyścigu do nominacji prezydenckiej, zakończyły się kompromitacją.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021