Świat

Turcja walczy z Rosją o Idlib

Tureckie transportery w drodze do Idlib. Tureckie transportery w drodze do Idlib. Cem Genco/Anadolu Agency / Getty Images

Przez weekend do syryjskiej prowincji Idlib, na północnym zachodzie kraju, wjechało ponad 300 tureckich pojazdów opancerzonych – jest ich tam już ponad tysiąc. To reakcja na nową ofensywę rządowych wojsk syryjskich, które przy lotniczym i artyleryjskim wsparciu Rosji chcą odzyskać ten ostatni, niekontrolowany przez Damaszek bastion opozycji. Przy okazji dostaje się Turkom, którzy mają w Idlibie 12 tzw. punktów obserwacyjnych. Wszystkie są otoczone przez siły syryjskie. Turecki minister obrony Hulusi Akar zapowiedział, że jego armia nie zostawi stacjonujących tam żołnierzy.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021