Świat

Mesjaniści w Andach

Peru: mesjaniści wracają do parlamentu

Po 20 latach nieobecności w parlamencie, Ludowy Front Rolniczego Peru wraca jako jedno z 10 ugrupowań nowego kongresu. Po 20 latach nieobecności w parlamencie, Ludowy Front Rolniczego Peru wraca jako jedno z 10 ugrupowań nowego kongresu. AN

Czy Peru stanie się rajem na Ziemi? Taki jest plan. Plan Ludowego Frontu Rolniczego Peru (FREPAP). To czwarta największa partia w nowym, rozdrobnionym kongresie Peru. Front powraca do gry po 20 latach nieobecności w parlamencie. Jego liderzy i sympatycy głoszą misję przerobienia Peru na teokrację. Mężczyźni noszą brody i tuniki w stylu Jezusa Chrystusa. Kobiety zakrywają głowy welonami, a ich spódnice muszą sięgać do łydki. Twierdzą, że tylko boskie prawo może uleczyć korupcję i wynieść do władzy uczciwych.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Mesjaniści w Andach"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021