Świat

Wirus trochę ustępuje

Gest otuchy z tymczasowego szpitala w Wuhan. Gest otuchy z tymczasowego szpitala w Wuhan. Xiao Yijiu/Xinhua / EAST NEWS

Ponad 70 tys. chorych, głównie w chińskiej prowincji Hubei, ale także ponad 500 przypadków w 30 krajach (w tym pierwszy w Afryce), blisko 2 tys. ofiar śmiertelnych – to aktualny bilans epidemii koronawirusa (nazwanego oficjalnie przez WHO COVID-19; nazwa miała wpadać w ucho i nie zawierać żadnego odniesienia geograficznego). Hubei jest odcięte od świata, kilkadziesiąt milionów Chińczyków objętych jest kwarantanną lub nakazem nieopuszczania domu (kwarantanna obowiązuje np. wszystkich mieszkańców powracających do Pekinu), w wielu prowincjach przedłużono ferie szkolne.

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 12

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Polonia jest taka jak my. Ewa Winnicka opowiada o polskim Greenpoincie

Mnie ten temat dlatego tak bardzo pociąga, że zmusza do zastanowienia, co to znaczy być w ogóle Polakiem – mówi Ewa Winnicka, autorka książki „Greenpoint. Kroniki Małej Polski”.

Janusz Wróblewski
16.06.2021