Świat

Modi bez Delhi

Demonstracja przeciw ustawie o obywatelstwie. Demonstracja przeciw ustawie o obywatelstwie. Javed Sultan/Anadolu Agency / Getty Images

Rządząca Indiami pod sztandarami hinduskiego nacjonalizmu partia BJP Narendry Modiego nie będzie władać 20-milionową stolicą, mimo że bardzo się starała. A w maju ub.r. wygrała tu bezkonkurencyjnie wybory parlamentarne. Teraz zafundowała Delhi kosztowną i skrajnie agresywną kampanię wyborczą, którą kierował minister spraw wewnętrznych Amit Shah, prawa ręka Modiego. Skończyło się totalną klapą: BJP zdobyła ledwie 8 miejsc w delhijskim parlamencie, a zdecydowanie zwyciężyła, jak poprzednim razem, lokalna AAP, Partia Zwykłych Ludzi Arvinda Kejriwala.

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Kryzys diagnostyki prenatalnej. „Po co pani teraz te wyniki?”

Zgodnie z wiedzą medyczną jest tylko jedno wskazanie do przeprowadzenia badań prenatalnych, czyli tzw. żywa ciąża. W Polsce dotąd nieuznawane.

Agata Szczerbiak
20.06.2021