Świat

Irlandia rusza w nieznane

Kandydat Sinn Féin Thomas Gould świętuje wraz ze zwolennikami po ogłoszeniu wyników wyborów. Kandydat Sinn Féin Thomas Gould świętuje wraz ze zwolennikami po ogłoszeniu wyników wyborów. Henry Nicholls/Reuters / Forum

W wyborach w Irlandii doskonały wynik zanotowała nacjonalistyczna Sinn Féin. Głosząc lewicowy program o zaradzeniu drożyźnie, problemom mieszkaniowym i komunikacyjnym, pokonała na liczbę głosów chadeków i liberałów, którzy wygrywali na zmianę od 1932 r. Przez meandry skomplikowanego systemu wyborczego Sinn Féin miejsc zdobyła znacznie mniej, ale i tak złamała dotychczasowy duopol ugrupowań głównego nurtu. Co będzie miało poważne konsekwencje, o ile właśnie Sinn Féin, pozostająca dotąd na marginesie, m.

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020