Świat

Minister wszystkich strachów

AUSTRIA: Alma Zadić – minister wszystkich strachów

Zaprzysiężenie nowego rządu Austrii. Od lewej: minister do spraw europejskich Karoline Edtstadler, minister pracy, rodziny i młodzieży Christine Aschbacher oraz minister sprawiedliwości Alma Zadić. Zaprzysiężenie nowego rządu Austrii. Od lewej: minister do spraw europejskich Karoline Edtstadler, minister pracy, rodziny i młodzieży Christine Aschbacher oraz minister sprawiedliwości Alma Zadić. Hans Klaus Techt/APA/AFP / EAST NEWS
Różni są ministrowie sprawiedliwości. W Austrii jest Alma Zadić, imigrantka z Bośni i Hercegowiny, z muzułmańskimi korzeniami.
Alma ZadićMartin Juen/SEPA/Getty Images Alma Zadić

Trzydziestolatek w szarej koszulce na tle szarej ściany przez 19 minut próbuje odpowiedzieć na pytanie: czy Alma Zadić ma kontakty z salafitami, czyli wyznawcami ultrakonserwatywnej doktryny islamu sunnickiego? Główny argument: Zadić, nowa minister sprawiedliwości Austrii, zeszłej jesieni odwiedziła Centrum Kultury Islamu w Grazu. – Czy to nie podejrzane? – zagaduje mężczyzna.

Bo Zadić urodziła się w Tuzli na północnym wschodzie Bośni i Hercegowiny. Więc z pewnością jest muzułmanką.

Polityka 9.2020 (3250) z dnia 25.02.2020; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Minister wszystkich strachów"

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021