Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Minister wszystkich strachów

AUSTRIA: Alma Zadić – minister wszystkich strachów

Zaprzysiężenie nowego rządu Austrii. Od lewej: minister do spraw europejskich Karoline Edtstadler, minister pracy, rodziny i młodzieży Christine Aschbacher oraz minister sprawiedliwości Alma Zadić. Zaprzysiężenie nowego rządu Austrii. Od lewej: minister do spraw europejskich Karoline Edtstadler, minister pracy, rodziny i młodzieży Christine Aschbacher oraz minister sprawiedliwości Alma Zadić. Hans Klaus Techt/APA/AFP / EAST NEWS
Różni są ministrowie sprawiedliwości. W Austrii jest Alma Zadić, imigrantka z Bośni i Hercegowiny, z muzułmańskimi korzeniami.
Alma ZadićMartin Juen/SEPA/Getty Images Alma Zadić

Trzydziestolatek w szarej koszulce na tle szarej ściany przez 19 minut próbuje odpowiedzieć na pytanie: czy Alma Zadić ma kontakty z salafitami, czyli wyznawcami ultrakonserwatywnej doktryny islamu sunnickiego? Główny argument: Zadić, nowa minister sprawiedliwości Austrii, zeszłej jesieni odwiedziła Centrum Kultury Islamu w Grazu. – Czy to nie podejrzane? – zagaduje mężczyzna.

Bo Zadić urodziła się w Tuzli na północnym wschodzie Bośni i Hercegowiny. Więc z pewnością jest muzułmanką.

Polityka 9.2020 (3250) z dnia 25.02.2020; Świat; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Minister wszystkich strachów"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Oto jak robić wymaz, by zwiększyć wiarygodność testu

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022