Świat

Italia zawirusowana

Włochy, po Chinach i Korei Południowej, są trzecim skupiskiem chorych na wirusa z Wuhan. Włochy, po Chinach i Korei Południowej, są trzecim skupiskiem chorych na wirusa z Wuhan. Backgrid / Forum

Jestem zaskoczony liczbą zarażonych – tak premier Włoch Giuseppe Conte mówił do telewidzów, gdy liczba chorych na COVID-19 przekraczała 100 osób, a ofiary były dwie. Zaczęło się 21 lutego, gdy pojawiła się informacja o pierwszym we Włoszech chorym na koronawirusa, który nie przyjechał z Chin. Tego samego dnia zmarł też pierwszy włoski pacjent odbywający kwarantannę po powrocie z Państwa Środka. Wcześniej przypadków zakażenia było kilka i dotyczyły tylko osób, które przybyły zarażone z Chin.

Polityka 9.2020 (3250) z dnia 25.02.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 13

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Za murami seminariów. Co chłopaków tam pcha? Jak sobie radzą?

Dziś mamy w Polsce ponad 70 seminariów, gdzie klerycy przez sześć lat są przygotowywani do swego zawodu.

Adam Szostkiewicz
24.09.2021